Mám nárok na daňovú úľavu?

Aktuálna otázka týchto dní, na ktorú však mnohí nepoznajú jednoznačnú odpoveď. Po opätovnom zavedení daňovej úľavy v doplnkovom dôchodkovom sporení pre rok 2014, bol zákonom vymedzený presný okruh podmienok, pri splnení ktorých má sporiteľ na uplatnenie daňovej úľavy nárok. Správne sa zorientovať vo vymedzených podmienkach je pomerne zložité, preto sme pre Vás pripravili jednoduchší a prehľadnejší manuál – ako tento nárok posúdiť.

Nárok na daňovú úľavu za rok 2014 má sporiteľ, ktorý:

a/ uzatvoril jedinú zmluvu o doplnkovom dôchodkovom sporení (dds) prvýkrát v roku 2014 a v minulosti žiadnu zmluvu o dds uzatvorenú nemal;

b) má uzatvorenú zmluvu o dds ( ktorú uzatvoril ešte pred rokom 2014), na ktorú v uplynulom roku platil účastnícke príspevky a ku ktorej prijal v priebehu roka 2014 (najneskôr do 31.12.2014) Dodatok  k účastníckej zmluve o dds.

 

Ak má sporiteľ uzatvorených viac zmlúv v jednej DDS alebo má zmluvy vo viacerých doplnkových dôchodkových spoločnostiach, pričom z niektorej zmluvy už v priebehu roka poberal doplnkový dôchodok alebo oň v roku 2014 požiadal – nárok na daňovú úľavu nemá.

Rovnako si daňovú úľavu za rok 2014 nemôže uplatniť ani účastník, ktorý má uzatvorených viac zmlúv ( v jednej alebo viacerých DDS) s rozdielnymi podmienkami. Ak napr. k jednej zmluve Dodatok prijal, ale na inej zmluve si zachoval pôvodné zmluvné podmienky, vymedzené v Dávkovom pláne.

 

Daňová úľava sa vzťahuje len na účastnícke príspevky zaplatené v roku 2014, maximálne však do výšky 180€. Pri jej plnom využití môžete na dani ušetriť ročne 34,20€.

VERNOSŤ SA S NAMI VYPLÁCA

Vďaka vernostnému programu dostávajú naši klienti vždy viac - za každé zaplatené euro Vám pridelíme vernostné body, prostredníctvom ktorých môžete získať jednorázový finančný bonus alebo môžete body vymeniť za darčeky.

viac

STABILITA oslavuje 25 rokov, ale darčeky môžete vyhrať práve vy!

Stačí len vyplniť nasledujúce údaje a hneď zistíte, či ste vyhrali jednu z 25 zaujímavých cien.
SÚŤAŽNÝ KÓD (POVINNÉ)
Opíšte 8 miestny výherný kód z balenia vitamínov, uvedený v bielom poli
ČISLO ÚČASTNICKEJ ZMLUVY - 9 MIESTNY KÓD (POVINNÉ)
Tu vpíšte 9 miestne číslo Vašej účastníckej zmluvy z DDS STABILITA
MENO A PRIEZVISKO (POVINNÉ)
TELEFONICKÝ KONTAKT
E-MAIL (POVINNÉ)
Tu zadajte Vašu e-mailovú adresu
Súhlasím s pravidlami súťaže
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Odoslaním vyplneného súťažného formulára dáva účastník súťaže Vyhlasovateľovi súťaže (STABILITA, d.d.s., a.s.) svoj súhlas so spracovaním osobných údajov v rozsahu meno a priezvisko, e-mailová adresa, číslo účastníckej zmluvy, telefónne číslo na účely realizácie tejto súťaže, vyhodnotenie, identifikáciu výhercov a ich kontaktovanie, a to na obdobie do 30.6.2023. Úplné pravidlá súťaže „Hraj a vyhraj” sú po dobu trvania súťaže zverejnené v elektronickej podobe na stránke www.stabilita.sk a zároveň sú uložené v písomnej podobe na adrese vyhlasovateľa súťaže.

Prebieha žrebovanie, prosím počkajte...

Gratulujeme, vyhrali ste!

Viac informácií Vam zašleme na zadanú e-mailovú adresu.
 
 

Ľutujeme, možno nabudúce.

Vaša registrácia je automaticky zaradená do záverečného žrebovania o 3 dovolenkové poukazy v hodnote 2 000 € od CK SATUR. Žrebujeme 3.1.2023.

Ľutujeme, tento kód už bol raz zadaný.

Pre viac informácií nás prosím kontaktuje TU.

Ľutujeme, ale tento kód neexistuje.

Pre viac informácií nás prosím kontaktuje TU.