Aktuálne informácie z finančných trhov


Vážení klienti,

prvý polrok 2020 bol z pohľadu finančných trhov najdivokejším, aký si vôbec všetci pamätáme. Nový vírus, ktorý sa od konca minulého roka začal šíriť z Číny, napádal nielen ľudí, ale i finančné trhy. Globálna ekonomická aktivita sa prepadla veľmi rýchlo a prudko nadol. Negatívne vyhliadky a obavy z budúceho vývoja ekonomiky a prerastania nákazy do celosvetovej pandémie  vyvolali paniku, ktorej rozmery boli doposiaľ nevídané a predčili aj historické turbulencie spred viac ako dekády, počas finančnej krízy. Dôležité ale je, že aj napriek väčšej panike na finančných trhoch, ako v roku 2008, nepoklesli finančné trhy na rovnaké minimá ako v minulom období, ba dokonca sa k týmto úrovniam ani len nepriblížili. Dôvod je možné hľadať i v skutočnosti, že  finančné trhy z dlhodobého hľadiska kontinuálne rastú, a aj po tak masívnom prepade, aký sme zaznamenali v tomto roku, bolo dno ešte stále „ na míle“ vzdialené od miním z roku 2009, a preto pre trhy neznamenajú bolestivú skazu. Dvojciferné výkyvy bývajú síce nepríjemnou, no z času na čas prirodzenou súčasťou vývoja na svetových burzových parketoch, a všetci si na ne pomaly začíname zvykať. Opäť iba potvrdzujú fakt, že dlhodobosť investovania je tak skutočne jedinou garanciou ziskovosti na finančných trhoch, a aj keď prídu nepredvídateľné okolnosti a prepady, vždy ide len o pohyby prechodné a zväčša krátkodobé.

Tento investičný prístup ešte viac podporili kroky centrálnych bánk, ktoré v posledných rokoch fungujú ako záchranná brzda pre finančné trhy a ich reakcie na aktuálnu pandémiu boli viac ako dostatočné. Masívne podporné opatrenia v objemoch niekoľko biliónov EUR a stimuly jednotlivých vlád pomohli zastabilizovať finančné trhy a dokonca vyvolali nákupnú horúčku, čo vo veľkej miere pomohlo čiastočne skorigovať väčšinu strát v rekordnom čase. Finančné trhy tak v posledných 4 mesiacoch zažili jazdu ako na horskej dráhe a víťazmi sa stali tí, čo nespanikárili a dokonca svoje investície v správnom čase pri nízkych úrovniach navýšili.       

Korektne kvantifikovať vplyv epidémie na finančné trhy nie je jednoduché, naviac, ak svetové hospodárstvo svoj boj s pandémiou ešte zďaleka nevyhralo a výhľad je aj napriek podporným krokom stále neistý. Škody, ktoré koronavírus napáchal bude ekonomika pociťovať pravdepodobne ešte dlho. Ale tak ako pri každej krízovej udalosti doteraz sa finančné trhy v budúcnosti opäť otrasú a v smerovaní nahor budú postupne znova prekonávať historické maximá.

VERNOSŤ SA S NAMI VYPLÁCA

Vďaka vernostnému programu dostávajú naši klienti vždy viac - za každé zaplatené euro Vám pridelíme vernostné body, prostredníctvom ktorých môžete získať jednorázový finančný bonus alebo môžete body vymeniť za darčeky.

viac

STABILITA oslavuje 25 rokov, ale darčeky môžete vyhrať práve vy!

Stačí len vyplniť nasledujúce údaje a hneď zistíte, či ste vyhrali jednu z 25 zaujímavých cien.
SÚŤAŽNÝ KÓD (POVINNÉ)
Opíšte 8 miestny výherný kód z balenia vitamínov, uvedený v bielom poli
ČISLO ÚČASTNICKEJ ZMLUVY - 9 MIESTNY KÓD (POVINNÉ)
Tu vpíšte 9 miestne číslo Vašej účastníckej zmluvy z DDS STABILITA
MENO A PRIEZVISKO (POVINNÉ)
TELEFONICKÝ KONTAKT
E-MAIL (POVINNÉ)
Tu zadajte Vašu e-mailovú adresu
Súhlasím s pravidlami súťaže
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Odoslaním vyplneného súťažného formulára dáva účastník súťaže Vyhlasovateľovi súťaže (STABILITA, d.d.s., a.s.) svoj súhlas so spracovaním osobných údajov v rozsahu meno a priezvisko, e-mailová adresa, číslo účastníckej zmluvy, telefónne číslo na účely realizácie tejto súťaže, vyhodnotenie, identifikáciu výhercov a ich kontaktovanie, a to na obdobie do 30.6.2023. Úplné pravidlá súťaže „Hraj a vyhraj” sú po dobu trvania súťaže zverejnené v elektronickej podobe na stránke www.stabilita.sk a zároveň sú uložené v písomnej podobe na adrese vyhlasovateľa súťaže.

Prebieha žrebovanie, prosím počkajte...

Gratulujeme, vyhrali ste!

Viac informácií Vam zašleme na zadanú e-mailovú adresu.
 
 

Ľutujeme, možno nabudúce.

Vaša registrácia je automaticky zaradená do záverečného žrebovania o 3 dovolenkové poukazy v hodnote 2 000 € od CK SATUR. Žrebujeme 3.1.2023.

Ľutujeme, tento kód už bol raz zadaný.

Pre viac informácií nás prosím kontaktuje TU.

Ľutujeme, ale tento kód neexistuje.

Pre viac informácií nás prosím kontaktuje TU.