Tretí pilier sa posilňuje počtom účastníkov

V prvom polroku 2022 uzatvorilo účastnícku zmluvu v treťom pilieri 46 425 ľudí, čo znamená nárast nových zmlúv o 7,6 percenta v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Počet účastníkov v treťom pilieri k 30. júnu 2022 tak dosiahol takmer 930-tisíc a aktuálne spravovaný majetok účastníkov je vyše 2,8 miliardy eur.

Zamestnávatelia prispeli v prvom polroku 2022 príspevkami do tretieho piliera takmer pol miliónu zamestnancom, čo potvrdzuje doplnkové dôchodkové sporenie ako obľúbený a stabilný zamestnanecký benefit. Priemerný zamestnávateľský príspevok predstavoval viac ako 35 eur mesačne.   

Zamestnávatelia si zaplatené príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie zamestnancov môžu zahrnúť do daňových výdavkov až do výšky šiestich percent zúčtovanej mzdy zamestnanca.

„Aj keď vstup do tretieho piliera je možný súčasne so vstupom na trh práce, je pozoruhodné, že mimoriadny záujem majú najmä ľudia po štyridsiatke. Uvedomujú si už blížiace sa finále aktívnej účasti na trhu práce a sú zodpovední najmä voči sebe,“ hodnotí prvý polrok tretieho piliera Martin Višňovský, prezident Asociácie doplnkových dôchodkových spoločností.

V treťom pilieri si aktuálne sporí aj viac ako 57-tisíc zamestnancov vykonávajúcich tzv. rizikové práce, ktorým povinne prispieva ich zamestnávateľ najmenej vo výške dve percentá z ich vymeriavacieho základu. V prvom polroku 2022 to bolo v priemere mesačne takmer 44 eur pre jedného zamestnanca vykonávajúceho rizikové práce. Takzvaní rizikári majú následne nárok na poberanie dôchodku z tretieho piliera v nižšom veku ako kompenzáciu za prácu v rizikovom prostredí.

Účastníci, ktorí uzatvorili zmluvu od roku 2014 alebo prestúpili na zákonné podmienky výplaty dávok, môžu naďalej využívať daňovú úľavu na zaplatené príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie vo výške 180 eur ročne.

Tretí dôchodkový pilier je dobrovoľný, vstúpiť doň môže každý vo veku od 18 rokov, a to kedykoľvek počas aktívneho pôsobenia na trhu práce. Úspory sú vlastníctvom účastníka a zvyšujú tak štátny dôchodok. Od roku 2006 už boli vyplatené dávky z doplnkového dôchodkového sporenia vo výške 1,7 miliardy eur.

Zdroj: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností ADDS

VERNOSŤ SA S NAMI VYPLÁCA

Vďaka vernostnému programu dostávajú naši klienti vždy viac - za každé zaplatené euro Vám pridelíme vernostné body, prostredníctvom ktorých môžete získať jednorázový finančný bonus alebo môžete body vymeniť za darčeky.

viac

STABILITA oslavuje 25 rokov, ale darčeky môžete vyhrať práve vy!

Stačí len vyplniť nasledujúce údaje a hneď zistíte, či ste vyhrali jednu z 25 zaujímavých cien.
SÚŤAŽNÝ KÓD (POVINNÉ)
Opíšte 8 miestny výherný kód z balenia vitamínov, uvedený v bielom poli
ČISLO ÚČASTNICKEJ ZMLUVY - 9 MIESTNY KÓD (POVINNÉ)
Tu vpíšte 9 miestne číslo Vašej účastníckej zmluvy z DDS STABILITA
MENO A PRIEZVISKO (POVINNÉ)
TELEFONICKÝ KONTAKT
E-MAIL (POVINNÉ)
Tu zadajte Vašu e-mailovú adresu
Súhlasím s pravidlami súťaže
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Odoslaním vyplneného súťažného formulára dáva účastník súťaže Vyhlasovateľovi súťaže (STABILITA, d.d.s., a.s.) svoj súhlas so spracovaním osobných údajov v rozsahu meno a priezvisko, e-mailová adresa, číslo účastníckej zmluvy, telefónne číslo na účely realizácie tejto súťaže, vyhodnotenie, identifikáciu výhercov a ich kontaktovanie, a to na obdobie do 30.6.2023. Úplné pravidlá súťaže „Hraj a vyhraj” sú po dobu trvania súťaže zverejnené v elektronickej podobe na stránke www.stabilita.sk a zároveň sú uložené v písomnej podobe na adrese vyhlasovateľa súťaže.

Prebieha žrebovanie, prosím počkajte...

Gratulujeme, vyhrali ste!

Viac informácií Vam zašleme na zadanú e-mailovú adresu.
 
 

Ľutujeme, možno nabudúce.

Vaša registrácia je automaticky zaradené do záverečného žrebovania o 3 dovolenkové poukazy v hodnote 2 000 € od CK SATUR. Žrebujeme 3.1.2023.

Ľutujeme, tento kód už bol raz zadaný.

Pre viac informácií nás prosím kontaktuje TU.

Ľutujeme, ale tento kód neexistuje.

Pre viac informácií nás prosím kontaktuje TU.