Návrh SaS na zníženie poplatkov v III.pilieri Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností kritizuje

Návrh novely zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení od poslancov za SaS, ktorý parlament 27.9.2022 posunul do druhého čítania, smeruje k likvidácii tretieho dôchodkového piliera. V tlačovej správe to tvrdí prezident Asociácie doplnkových dôchodkových spoločností (ADDS) Martin Višňovský.

Novelou zákona sa má skokovito znížiť odplata za správu v doplnkových dôchodkových fondoch. Poplatok za správu príspevkového doplnkového dôchodkového fondu má od začiatku budúceho roka klesnúť na polovicu, zo súčasnej maximálnej hodnoty 1,2 % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku vo fonde na maximálnu hodnotu 0,6 %.

„Tento návrh je namierený proti doplnkovému sporeniu ako systému a likviduje ho. Súčasťou tohto systému je aj vzdelávanie, komunikácia a motivácia vstúpiť doň. Dovolíme si povedať, že v tejto oblasti ťahajú všetky aktivity správcovia úspor,“ upozorňuje šéf ADDS Martin Višňovský. Návrh podľa neho nebol prediskutovaný s odborníkmi, ale nie je ani zasadený do žiadnych vecných zmien, ktoré by podporili dobrovoľné dôchodkové sporenie na Slovensku.

Poplatky nie sú skutočným problémom

Návrh podľa Višňovského narúša predvídateľnosť podnikateľského prostredia, keďže sa má uplatňovať už od januára budúceho roka.

„Návrh vážne znižuje aj predvídateľnosť legislatívneho prostredia, keďže neprešiel štandardným legislatívnym procesom a predkladá sa iba prostredníctvom poslaneckého návrhu. Predkladatelia návrhu zákona argumentujú, že chcú zefektívniť systém doplnkového dôchodkového sporenia a zvýšiť dôchodky. Reálnym problémom systému doplnkového dôchodkového sporenia však rozhodne nie sú jeho poplatky,“ uviedol prezident ADDS.

Chýba väčšia podpora od štátu

Tretí pilier na Slovensku je podľa Višňovského dlhodobo na okraji pozornosti a v porovnaní so všetkými okolitými štátmi nedosahuje ani zďaleka takú podporu zo strany štátu či už formou daňových úľav, alebo štátnych príspevkov. Výsledkom je pomerne nízka účasť obyvateľov v tomto systéme.

Viac v článku: WEBNOVINY

VERNOSŤ SA S NAMI VYPLÁCA

Vďaka vernostnému programu dostávajú naši klienti vždy viac - za každé zaplatené euro Vám pridelíme vernostné body, prostredníctvom ktorých môžete získať jednorázový finančný bonus alebo môžete body vymeniť za darčeky.

viac

STABILITA oslavuje 25 rokov, ale darčeky môžete vyhrať práve vy!

Stačí len vyplniť nasledujúce údaje a hneď zistíte, či ste vyhrali jednu z 25 zaujímavých cien.
SÚŤAŽNÝ KÓD (POVINNÉ)
Opíšte 8 miestny výherný kód z balenia vitamínov, uvedený v bielom poli
ČISLO ÚČASTNICKEJ ZMLUVY - 9 MIESTNY KÓD (POVINNÉ)
Tu vpíšte 9 miestne číslo Vašej účastníckej zmluvy z DDS STABILITA
MENO A PRIEZVISKO (POVINNÉ)
TELEFONICKÝ KONTAKT
E-MAIL (POVINNÉ)
Tu zadajte Vašu e-mailovú adresu
Súhlasím s pravidlami súťaže
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Odoslaním vyplneného súťažného formulára dáva účastník súťaže Vyhlasovateľovi súťaže (STABILITA, d.d.s., a.s.) svoj súhlas so spracovaním osobných údajov v rozsahu meno a priezvisko, e-mailová adresa, číslo účastníckej zmluvy, telefónne číslo na účely realizácie tejto súťaže, vyhodnotenie, identifikáciu výhercov a ich kontaktovanie, a to na obdobie do 30.6.2023. Úplné pravidlá súťaže „Hraj a vyhraj” sú po dobu trvania súťaže zverejnené v elektronickej podobe na stránke www.stabilita.sk a zároveň sú uložené v písomnej podobe na adrese vyhlasovateľa súťaže.

Prebieha žrebovanie, prosím počkajte...

Gratulujeme, vyhrali ste!

Viac informácií Vam zašleme na zadanú e-mailovú adresu.
 
 

Ľutujeme, možno nabudúce.

Vaša registrácia je automaticky zaradená do záverečného žrebovania o 3 dovolenkové poukazy v hodnote 2 000 € od CK SATUR. Žrebujeme 3.1.2023.

Ľutujeme, tento kód už bol raz zadaný.

Pre viac informácií nás prosím kontaktuje TU.

Ľutujeme, ale tento kód neexistuje.

Pre viac informácií nás prosím kontaktuje TU.